Masoneilan: zawory regulacyjne i przetworniki poziomu

 

ANB jest partnerem GE Oil & Gas, posiada wyłączność na rynku polskim na sprzedaż produktów MASONEILAN oraz posiada autoryzowany warsztat napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych MARC GE (Masoneilan Approved Repair Center).


W roku 1882, młody wynalazca, William Mason, skonstruował automatyczne zawory redukcyjne do pary. Dzisiaj, Dresser Masoneilan jest światowym liderem dostarczającym rozwiązania w zakresie regulacji przepływu dla wielu branż przemysłu.


Z bogatą historią i ponad wiekowym doświadczeniem Masoneilan stał się kluczowym dostawcą zaworów dla przemysłu. Opracowanie współczynnika przepustowości zaworu Cv (Kv) czy trymy niskoszumne na wysokie spadki ciśnienia to tylko przykłady wkładu Masoneilana w światowy rynek asortymentu takiego, jak zawory regulacyjne.


                    Nasze doświadczenie pokazuje, że znajomość technologii zaworów nie jest wystarczająca. Musimy też wiedzieć jak ta technologia współgra z potrzebami naszych klientów. Dresser Masoneilan jest partnerem największych firm z branży wydobywczej (oil and gas) czy energetycznej, co zapewnia rozwijanie produktów zgodnie z oczekiwaniami klientów końcowych.


Masoneilan posiada największy zakres produkowanych zaworów na rynku. W ofercie znajdują się zarówno proste zawory grzybkowe jak i zaawansowane zawory z trymem labiryntowym na najwyższe spadki ciśnienia. Zawory pneumatyczne (z siłownikiem pneumatycznym) jak i z napędem elektrycznym.  Zawory kwasoodporne ze stali, jak również wykładane teflonem.                 Poza produkcją produktów typu zawór regulacyjny firma jest również producentem nurnikowych przetworników poziomu. Mogą to być zarówno przetworniki pneumatyczne jak i cyfrowe. Dostępny jest ponad 3 m zakres wskazania oraz klasy ciśnieniowe ANSI 150 – 2500. Przetworniki posiadają odpowiednie certyfikaty ATEX do pracy w strefach zagrożenia.                                 Przetworniki mogą być wykonane ze stali węglowej, kwasoodpornej lub chromowo-molibdenowej. Seria 12400 wykorzystuje do komunikacji protokół HART®, który ułatwia obsługę, nastawę i kalibrację przetwornika zarówno na instrumencie jak i przez sterownię.

Szczegółowe informacje dostępne są w katalogu (link do naszego katalogu po polsku poniżej) lub na stronie http://www.dressermasoneilan.com